O powolnym podróżowaniu przez życie
 

Tort Bartka – arcydzieło sztuki kulinarnej

Osoby które nas znają, doskonale wiedzą, że jeżeli się do nas przychodzi, to zwykle jest co wrzucić na ząb. I co by nie mówić, dużo w tym mojej zasługi i nikt mi oczywistych zasług w tym zakresie nie odbierze. Jeśli wydaje Wam się, że siatki ze sklepu same się przynoszą, to jesteście w błędzie! Jeśli wydaje Wam się, że ziemniaki same się obierają, woda na makaron sama się wstawia, herbata do kubków sama się nasypuje, to też jesteście w błędzie! O smakowaniu nawet nie wspomnę!

Cichy, zapomniany przez wszystkich bohater kulinarny, tak o sobie myślę! Bo i tak na koniec wszystkie pochwały zgarnie Ona!

Ale dzisiaj nie o tym, odłóżmy wywody na temat tej jawnej niesprawiedliwości na kiedy indziej. Nauczyłem się z tym żyć… Obiecałem mojej szanownej Małżonce, że napiszę post do działu „dieta podróżnika”, więc będzie o torcie, jedynym jaki w swoim życiu przyrządziłem.

Był 8 sierpnia, roku pańskiego 2012. Moja Luba świętowała wejście w wiek przyzwolenia alkoholowego w Ameryce. Byliśmy w Kirgiskich Górach, gdzieś w okolicach Karakol. Ja, urodzony romantyk z pamięcią złotej rybki z Alzhaimerem. Ona „niewinna” niewiasta, nieświadoma moich ułomności. Oczywiście zapomniałem jej kupić prezentu. Jednak mój wrodzony, młodzieńczy talent do improwizacji oraz ponadprzeciętne zdolności kulinarne wspominane na początku tego wpisu, pozwoliły mi stworzyć tortowe arcydzieło. Coś cudownego i niepowtarzalnego, orgazm dla podniebienia, niedoścignione dzieło sztuki kulinarnej, tort nad tortami.

Dzisiaj drogi Czytelniku, zdradzę Ci mój tajemny przepis.

Składniki:

  • 1 daktyl
  • 1 zapałka przeciwwiatrowa
  • suszone owoce

Sposób przygotowania:

Wbij zapałkę w daktyla, postaw na sztorc w menażce, a dookoła obsyp suszonymi owocami wedle uznania. Pamiętaj Głąbie o działającej zapalniczce.

Niestety nie zachowało się żadne zdjęcie owego arcydzieła, wszystko co nam zostało to krótki filmik, którego fragment prezentuję poniżej.

Jadłbyś? (parę lat młodsza Słomka nie może się doczekać :))

O TRAVEL SLOW

LISTY OD NAS

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Podobało Ci się? Podaj dalej!