O powolnym podróżowaniu przez życie
 

15 rzeczy, których wcale nie musisz zrobić przed trzydziestką

15 rzeczy, których wcale nie musisz zrobić przed 30 (jeśli nie chcesz)

1 Nie musisz wziąć kredytu na mieszkanie. To, że biorą go dosłownie wszyscy, bynajmniej nie oznacza, że musisz zrobić to również Ty. Wynajmowane mieszkania też mogą być fajne i dają dużo większą niezależność.

2 Nie musisz zrobić kariery w korporacji. No bo i po co?

3 Nie musisz skończyć studiów. Już dawno temu przeminęły czasy, kiedy to każdy musiał mieć skończone studia. Wbrew panującym opiniom (zwłaszcza wśród starszego pokolenia), nieskończenie studiów wcale nie oznacza odśnieżania chodników w przyszłości.

4 Nie musisz przejść detoksu cukrowego. Osobiście polecam, ale jeśli nie czujesz potrzeby, to po co się zmuszać? Chyba nie dlatego, że musisz dorównać innym?

5 Nie musisz wyruszyć w podróż dookoła świata. Chociaż z mojej perspektywy to całkiem fajna sprawa.

6 Nie musisz rozkręcić własnej firmy. Hellou! Każdy ma inną ścieżkę kariery! Nie musisz produkować własnych naszyjników tylko dlatego, że Kasia robi na drutach, a Stasia sprzedaje domowe pączki.

7 Nie musisz być miła/miły. Wiem, nie jest to proste. Sama mam z tym duży problem. Jestem miła nawet wtedy, gdy mam ochotę odpysknąć. Kwestia wychowania… Staram się z tym walczyć każdego dnia.

8 Nie musisz nosić wyszczuplających majtek. Kto by miał ochotę wciskać się w to śliskie coś? Fałdki to nie zbrodnia! Każdy ma do nich prawo, nawet Ty.

9 Nie musisz imponować znajomym. Szok, co nie?

10 Nie musisz słuchać się Mamy. Chociaż będzie Ci powtarzać, że gdy była w Twoim wieku, to było to i tamto. Nie słuchaj! Rób swoje!

11 Nie musisz planować potomstwa. Tak, wiem. Trudno to zrobić, bo gdy tylko przekroczysz magiczną granicę 25 lat, zewsząd, dosłownie zewsząd, docierają do Ciebie sygnały, że dzieci powinnaś już mieć! Oczywiście, najlepiej parkę, z małą różnicą wieku (chłopiec powinien być starszy, a na imię mieć Franek lub Staś). A idź sobie precz, przeklęte społeczeństwo, które za mnie chcesz podejmować decyzje!

12 Nie musisz znać się na winach. Zaskoczyłam Cię?

13 Nie musisz rzucać pracy, żeby odmienić swoje życie. Zrób to, jeśli się męczysz i czujesz, że nie jesteś w odpowiednim miejscu. Ale wystrzegaj się wszelkich dobrych rad typu: każdy musi rzucić pracę choć raz w swoim życiu. Brednie. Każdy to musi robić co najwyżej to, na co ma ochotę.

14 Nie musisz być Perfekcyjną Panią Domu. Możesz mieć rozlany olej z tuńczyka na podłodze w kuchni, jeśli tylko tego chcesz. Możesz odkurzać raz do roku, jeśli nie lubisz tego robić. Bo kto Ci zabroni? Już nie masz 10 lat, nie musisz słuchać Mamy, która każe posprzątać pokój.

15 Chujową Panią Domu też nie musisz być. Ależ ja dzisiaj szokuję, aż sama siebie zadziwiam.

O TRAVEL SLOW

LISTY OD NAS

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Podobało Ci się? Podaj dalej!