Co zrobić w sytuacji uszkodzenia auta podczas podróży? Najlepiej mieć wykupione ubezpieczenie w firmie, która szybko zajmie się likwidacją szkody. PZU to jedno z najbardziej znanych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce i na terenie całej Europy Wschodniej. Oferuje szeroki zakres ubezpieczeń związanych z ochroną pojazdów i ich właścicieli. 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Podstawową formą ochrony, obowiązkową dla każdego kierowcy, jest polisa odpowiedzialności cywilnej. Zabezpiecza ona w sytuacji, gdy na drodze dojdzie do kolizji, której sprawcą jest osoba ubezpieczona. PZU odpowiada za szkody powstałe nie tylko w trakcie ruchu pojazdów, ale także podczas wsiadania, wysiadania lub rozładunku auta podczas postoju. Dla osób poszukujących szerszej ochrony firma oferuje liczne rozszerzenia podstawowego zakresu ubezpieczenia.

Dodatkowe ubezpieczenie Autocasco

Do uszkodzenia auta może dojść również bez winy kierowcy, nawet podczas bardzo bezpiecznej jazdy. Przyczyną zniszczeń może być, na przykład, gałąź spadająca na drogę lub zjawiska atmosferyczne, których występowanie trudno przewidzieć. Ubezpieczenie od tego typu czynników ryzyka przewiduje polisa Autocasco, w skrócie AC. PZU wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia samochodu, a także po kradzieży lub w sytuacji zniszczenia wyposażenia auta podczas próby włamania.

Dogodne warianty likwidacji szkody

Firma PZU Proponuje rozliczenie szkody na kilka sposobów, przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb osoby ubezpieczonej. Naprawa auta możliwa jest przy zastosowaniu oryginalnych części producenta, a także w autoryzowanych stacjach obsługi. Jeżeli kierowca jest zainteresowany uzyskaniem niższej ceny przywrócenia auta do sprawności, może wybrać wariant polegający na naprawie za pomocą części nieoryginalnych. Muszą one mieć jednak jakość porównywalną do podzespołów fabrycznych. W każdym przypadku nad przebiegiem prac czuwają specjaliści w firmie PZU, a kierowca odbiera samochód gotowy do dalszej jazdy.

Pokrycie kosztów auta zastępczego

PZU oferuje również wynajem auta zastępczego, z którego osoba ubezpieczona może korzystać w całym okresie naprawy własnego pojazdu. Ponadto możliwe jest wykupienie usług typu Assistance, a nawet ubezpieczenia szyb i opon samochodowych. Wiele tych wariantów jest dostępnych w formie pakietów, co obniża cenę składki ubezpieczeniowej. W związku z tym, dzięki ofercie firmy PZU każdy kierowca może uzyskać szeroką ochronę swojego pojazdu, bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów dodatkowych.

 

pzu