W Polsce jednym z najbardziej znanych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych jest PZU. Wielu osobom może ono kojarzyć się z mało elastyczną ofertą znaną sprzed wielu lat. Dziś firma proponuje jednak możliwość wykupienia ubezpieczeń komunikacyjnych w wielu wariantach, a także oferuje bardzo korzystne warunki płatności. PZU jest także w czołówce towarzystw ubezpieczeniowych, które stawiają na wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Polisa OC chroni właściciela auta przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, których może być sprawcą. Nawet podczas najbardziej ostrożnej jazdy może dojść do kolizji lub wypadku, podczas którego uszkodzone zostaną pojazdy. PZU obejmuje ochroną uszkodzenia powstałe nie tylko w trakcie ruchu aut, lecz także podczas wsiadania, wysiadania, rozładunku towarów lub w trakcie postoju. Ubezpieczenie OC pokrywa koszty naprawy pojazdów, a także leczenia osób poszkodowanych. Warto dodać, że ochrona działa nie tylko w Polsce, ale także za granicą, w tym w różnych krajach Unii Europejskiej. 

Dobrowolne ubezpieczenie Autocasco

Polisa AC jest przeznaczona dla osób, które obawiają się uszkodzenia samochodu spowodowanego przez osoby trzecie. Może mieć to miejsce podczas kolizji na drodze, ale także w innych sytuacjach, które trudno przewidzieć. Firma PZU ochroną obejmuje uszkodzenie samochodu lub jego wyposażenie, nawet jeśli sprawca nie zostanie odnaleziony. Odszkodowanie może być wypłacone za zniszczenia spowodowane przez siły natury, na przykład, burzę lub opady gradu. Właściciel auta jest także zabezpieczony na wypadek kradzieży pojazdu lub uszkodzeń powstałych w trakcie próby włamania.

Wiele sposobów opłacenia składki

Po podpisaniu umowy ubezpieczenia kierowca musi opłacić składkę. W przypadku PZU (ubezpieczenie) można zrobić na wiele sposobów. Podstawowe metody płatności to przelew bankowy lub wpłata dokonana na poczcie. Firma oferuje możliwość zakupu polisy przez Internet, za pomocą serwisu mojePZU. Za jego pomocą można wygodnie zapoznać się z ofertą firmy, a także wykupić ubezpieczenie i na bieżąco sprawdzać stan swojej polisy. Dla osób preferujących kontakt bezpośredni składkę można opłacić w jednym z oddziałów PZU lub podczas wizyty agenta ubezpieczeniowego.

Zakres ochrony PZU powoduje, że każdy kierowca może czuć się pewnie na drodze, niezależnie od rodzaju posiadanego pojazdu i swojej historii ubezpieczeniowej. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych i elastycznych ofert na rynku, które można dostosować do preferencji klienta.

pzu