O powolnym podróżowaniu przez życie

Cześć!

Na imię mam Patrycja, ale tak naprawdę jestem Słomką. Od ponad ośmiu lat podróżuję na własną rękę, a siódmego kwietnia 2017 roku zapakowałam całe swoje życie do plecaka, złapałam męża za rękę i wyruszyliśmy w podróż dookoła świata.

Odkąd pamiętam kochałam podróżować. 

Wszystko zaczęło się chyba, jak miałam jakieś 10 lat i pojechałam na swój pierwszy obóz, wyposażona w zapas rogalików na cały tydzień. Później chciałam tylko więcej i więcej. Będąc w liceum zdałam sobie sprawę, że nie tylko świetni ludzie z telewizji mogą podróżować, ja też mogę! I tak zaczęła się moja przygoda!

Jako kilkuletnia dziewczynka mieszkałam we Włoszech…

Czym tłumaczę swoją miłość do makaronu, oliwek i pomidorów. Obiecuję sobie, że jeszcze kiedyś tam zamieszkam i będę uczyć się gotować prosto od włoskiej babci. Jestem wielką fanką Polski, Mazur, Bałtyku i słowiańskiej kuchni. Uważam, że najładniejsze zachody słońca są w sierpniu na Mazurach.

Z wykształcenia jestem psycholożką. 

Lubię pomagać ludziom i mam doświadczenie w pracy klinicznej. Sporo czasu na studiach i już po nich spędziłam pracując w wolontariatach i szpitalach. Po wojażach, planuję rozwijać swoją karierę w tym zakresie i zostać psychoterapeutką.

Prywatnie jestem żoną Bartka.

Który czuwa nad techniczną stroną bloga, a czasem, w przypływie weny i chęci, nawet coś tutaj naskrobie.

Kiedy jestem w domu…

Lubię wygrzewać się przy kominku z kotką Felicją na kolanach, czytać książki, pić dobre wino i słuchać muzyki. Kiedyś będę miała dom z widokiem na jabłonie.

Bardzo miło mi Cię tutaj gościć. Jeśli jesteś tutaj nowa/nowy przeczytaj o naszej aktualnej podróży  i pobierz zupełnie darmowy Terminarz Podróżnika, który pomoże Ci zaplanować podróż dookoła świata! Możesz go znaleźć tutaj.

Zachęcam Cię również do przeczytania kilku najważniejszych wpisów:

O TRAVEL SLOW

LISTY OD B.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Podobało Ci się? Podaj dalej!